DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Něco o mně

Pár slov či vět o mně
 
    Narodil jsem se v srpnu roku 1985 ve Dvoře Králové nad Labem. O pět let později jsem v tomto malebném městečku začal chodit do Základní umělecké školy R. A. Dvorského na klavír k vynikajícímu pedagogu Milanu Iglovi. Pod jeho vedením jsem v roce 1995 získal Čestné uznání na celostátní soutěži Prague Junior Note v oboru klasický klavír. Bohužel (nebo bohudík) se moje rodina v témže roce přestěhovala do Ústí nad Labem, kde jsem pokračoval na Základní umělecké škole Evy Randové pod vedením učitelky Pavly Šimonkové. Během dalších pár let jsem začal pronikat i do populární hudby.
Jako mladý korepetitor jsem doprovázel některé žáky i žákyně pěveckého oddělení, poté o mě projevil zájem dirigent a aranžér tehdy orchestru ZUŠ Evy Randové Muzikus Drahoslav Straněk. Tam jsem pronikl do tajů struktury orchestrálního hraní, vedení a trochu i skladby a aranžmá. V těchto letech jsem se utvrdil v tom, že se muzice chci věnovat i nadále a tak jsem si při výběru střední školy podal přihlášku na Konzervatoř Jaroslava Ježka na obor skladba. Talentové zkoušky jsem úspěšně zvládnul a ve skladatelské třídě profesora Jana Wilda jsem začal seriózně tvořit. Samozřejmě jsem měl také touhu své skladby někde prezentovat a tak jsem začal spolupracovat s Pražským Filmovým Orchestrem, Big bandem Konzervatoře Jaroslava Ježka a založil jsem své doprovodné trio. Díky dobrým kontaktům v muzikálovém oddělení jsem narazil na problematiku kvalitního doprovodu a aranžmá přímo na míru sólovým zpěvákům a tak jsem začal víc aranžovat než psát vlastní skladby. Tímto jsem si našel svůj vlastní směr a tak trochu i řemeslo. Po napsání několika aranží pro studenty zpěvu bylo potřeba tyto skladby nějakým způsobem nacvičit. Tím vyvstal další problém, který jsem záhy vyřešil. Jelikož co se sám člověk nenaučí, později nemůže do určitých věcí mluvit, jsem začal navíc studovat dirigování.
 
    A tak od skončení studií hraju na veškeré klávesové nástroje, aranžuju a diriguju. Spolupracoval jsem se spoustou hudebních osobností. Budu jmenovat například jazzového zpěváka a entertainera Jana Smigmatora, zpěvačku a písničkářku Janu Šteflíčkovou, jazzovou zpěvačku Jitku Vrbovou. Okrajově nebo spíše náhodou jsem doprovázel např. Hanu Hegerovou, Evu Pilarovou, Karla Hálu, Karla Černocha a zcela vyjímečně i Karla Gotta. Z kapel či orchestrů budu jmenovat Big Band Radio Praha, Velký Orchestr Paláce Žofín, Okamžitý Filmový Orchestr nebo Orchestr Václava Hybše.